Ako prežiť sociálny dištanc a nezblázniť sa?

Ako prežiť sociálny dištanc a nezblázniť sa?

Aktuálna situácia skomplikovala situáciu asi každému na svete. Pandémia nového Corona vírusu zmenila moderný a globalizovaný svet 21. storočia na nepoznanie. Z mnohých z nás sa v podstate zo dňa na deň stali učitelia, kuchári, šoféri, improvizovaní opravári a objavili sme v sebe mnohé talenty, o ktorých sme ani netušili, že ich máme. Človek je však tvor spoločenský a izolácia mu vôbec nerobí dobre. Po istom čase začne hrať svoju podstatnú rolu aj ponorková choroba a preto nám ostáva jediná logická otázka –  ,,Ako prežiť izoláciu a nezblázniť sa?”

 

3 tipy ako bojovať so stereotypom.

Vytvorte si režim (a dodržujte ho)

Pravidelnosť a repetitívnosť nemusia automaticky znamenať stereotyp. Vytvorenie stabilného časového harmonogramu nám rozhodne uľahčí spolunažívanie v domácnosti. Jasne stanovené časové bloky vymedzené na prácu, učenie, upratovanie či relax sú drobnými ostrovčekmi nádeje, ktoré nám pomôžu nezošalieť v režime, kedy sa dni zlievajú do týždňov. 

Vyhraďte si čas pre seba

Každý rodič má zákonite radosť z toho, že rodina je pokope a má čas tráviť čas spolu, no takto radikálna zmena režimu nás obrala o kľúčové momenty dňa, momenty, ktoré sme venovali len sebe. Či už to bola cesta do práce alebo hodina športu, počas toho drobného okienka sme mali príležitosť sa ponoriť do samých seba alebo naopak zhodiť všetky ťažoby našich povinností a jednoducho odpočívať. Rodičovstvo je údel, o tom niet pochýb, avšak nie je to výkon trestu. Venujte si hodinu denne, ktorú venujete sebe, zavrite sa so šálkou kávy a dobrou knižkou v izbe a narušenie pokoja ošetrite hrozbou odobratia WIFI routra. Vaša polovička alebo deti medzi sebou sa rozhodne dokážu o seba postarať počas 60 minút.

Čerstvý vzduch a slnečné svetlo.

Je pobyt vonku recept na psychickú pohodu? Áno aj nie. Keby to bolo také jednoduché, tak sú všetci psychoterapeuti a psychiatri bez práce, no ostáva neodškriepiteľným faktom, že pobyt na vzduchu a prirodzenom svetle má vedecky potvrdené, pozitívne vplyvy na naše prežívanie. Od pocitu stiesnenia, ktorý zažívame medzi 4 stenami až po stereotyp, ktorý vyciciava radosť z každodenných aktivít, aktuálna nutnosť zdržiavania sa od ostatných v sebe skrýva plno nástrah. 

Len hodina vonku, či už je to prechádzka, šport alebo hra na detskom ihrisku, môže zásadne zmeniť našu dennú rutinu. Vzdelávanie a sociálna výchova, v ktorej nás doteraz zastupovala škola ostáva na nás a mnohí z nás na túto situáciu neboli pripravení.  

Pre rodiny s deťmi je prechádzka na ihrisko ideálna, samozrejme za predpokladu dodržania všetkých bezpečnostných a hygienických pravidiel. Ako rodičia si doprajeme štipku oddychu a deti budú mať priestor sa vyblázniť

Problémom je však to, že mnohí z nás nebývajú v bezprostrednej blízkosti parkov a sídlisk a ,,výlet” na ihrisko môže zabrať aj niekoľko hodín. V tomto prípade je dobré pouvažovať nad inštaláciou ihriska priamo na našu záhradu. 

 

Pozrite sa na našu ponuku produktov a nájdite si to vhodné ihrisko, ktoré zaručí vašim deťom stovky hodín zábavy.

 

 

Pridaj komentár

Close Menu